smartSMENARNA - program pro směnárny

Detailní popis programu smartSMĚNÁRNA

Rozsah použití programu

Program smartSMĚNÁRNA slouží pro vedení všech typů směnárenských provozů. Součástí programu jsou funkce pro Nákup/Prodej Valut a šeků, sledování stavu pokladen a provádění invetury pokladen. Program nabízí možnost automatické aktualizace kurzovního lístku ČNB s výpočtem Vašich kurzů nebo klasickým režimem poplatků za odpočty. Význam funkcní bude popsán níže.

Nákup valut / šeků

Program eviduje nákupy dle jednotlivých měn. K dispozici jsou i VIP kurzy pro Vaše věrné zákazníky. V případě nákupu na 1000Euro je vyžadována registrace klienta. Součástí celého obchodu je i tisk Informace před provedením odpočtu a následné dokončení obchodu s tiskem Konečného směnárenského odpočtu a případná registrace do systému EET. V případě zájmu je možné nechat aplikovat systém zásad AML pro všechny nákupy na 1000euro.

smartSMENARNA - program pro směnárny

Prodej valut

Program eviduje prodeje valut. Pro prodej šeků je nutné speciální povolení ČNB. V případě prodeje na 1000Euro je vyžadována registrace klienta. Součástí celého obchodu je i tisk Informace před provedením odpočtu a následné dokončení obchodu tiskem Směnárenského odpočtu s případnou registrací do systému EET. K dispozici je také možnost kontroly postupu prodeje dle zásad AML systému.

smartSMENARNA - program pro směnárny

Databáze klientů

Součástí programu je databáze klientů jejichž údaje jsou nutné k splnění částečné nebo plné indentifikace osob. Program obsahuje seznam všech osob na sankčních seznamech ČR a EU s pravidelnou aktualizací přes internet. V případě nepřekročení hranice 1000euro je možné provádět anonymní obchody.

smartSMENARNA - program pro směnárny

Kurzovní lístek

Program nabízí možnost aktualizace kurzovního lístku přímo z webu ČNB. Od takto získaného středového kurzu je možné provádět automatické stanovování nákupních a prodejních kurzů pro Vaše klienty. Úprava kurzu se stanovuje % změnou na obě strany. Nastavení kurzů je možné provádět také ručně na základě vlastního uvážení

smartSMENARNA - program pro směnárny

VIP kurzovní lístky

Pro Vaše klienty nabízíme možnost vedení až 5ti dalších VIP kurzovních lístků (VIP nabídek) s možností odstupnění dle výše odpočtu. Novinkou je také možnost přidělení VIP hladiny konkrétním klientům. Při dalším odpočtu jim bude automaticky přidělen výhodnější kurz bez nutnosti dodržení výše odpočtu.

smartSMENARNA - program pro směnárny

AML + sankční seznamy (lidé a rizikové země)

Program nabízí možnost využívát vnitřního mechanismu AML (boj s organizovaným zločinem). Tento mechanismus je vyvýjen ve spolupráci s portálem AMLSystems.cz, který se této problematice plně věnuje. Součástí zadání každého klienta do adresáře je jeho kontrola na sankčním seznamu ČR a EU. Oba jsou pravidelně aktualizovány přímo z internetu. Dále je u odpočtů možnost kladení 3 otázek pro zjistění podezřelého obchodu

Součástí nových verzí našeho programu jsou aktualizace seznamu rizikových zemí dle seznamu EU a seznamu FATF. V případě klientů z této země je obsluha automaticky upozorněna na rizikovou zemi a nutnou zvýšenou opatrnost při směně.

smartSMENARNA - program pro směnárny

Tiskové sestavy

Pro lepší přehled o hospodaření Vaší směnárny jsou k dispozici tiskové sestavy. Všechny sestavy je možné exportovat do formátů PDF, OpenDoc, Html atd.

smartSMENARNA - program pro směnárny

Tiskové výstupy

Pro tisk vystavených dokladů tj. informativní odpočet, odpočet, dobropis odpočtu a odvody z pokladen je možné nastavit jednu ze 3 variant tisku. A4 .. tisk na nejběžnější formát A4 (kancelářský papír). A5 .. tisk nap poloviční formát A5 (nutné koupit A5 papír) 2xA5 .. tiskne dvě kopie formátu A5 na 1xA4 papír. Tato varianta tisku je nejlevnější z dostupných možností.

smartSMENARNA - program pro směnárny smartSMENARNA - program pro směnárny smartSMENARNA - program pro směnárny

TERMO tiskárny pro levnější tisk

Pro tisk vystavených dokladů tj. informativní odpočet, odpočet, dobropis odpočtu a odvody z pokladen je možné použít variantu tisku na termo papír. Tiskne se na pokladní tiskárny značky EPSON. Samotné výstupy pak vypadají následovně.

smartSMENARNA - program pro směnárny smartSMENARNA - program pro směnárny smartSMENARNA - program pro směnárny

Objednávka zde...

Copyright(C) smartHOTEL.cz - 2022
smartSMĚNÁRNA je produktem společnosti smartHOTEL s.r.o.